с. Старе Село, Львівський р-н, Львівська обл.
Одна з найбільших фортифікаційних споруд України, пам’ятка оборонної архітектури XVI-XVII ст.
Історія
У 1584-1589 рр., на місці спаленого дерев’яного замку, князі Острозькі побудували кам’яний замок, можливий архітектор – Амброзій Прихильний.
Після руйнації фортеці татарами князь Владислав Домінік Заславський-Острозький у 1642 р. відновив замок у стилі східноєвропейського пізнього ренесансу. Однак у 1648 р. замкові укріплення зруйновано військами під проводом Богдана Хмельницького. За рік князь Острозький-Заславський береться за відновлення фортеці, яке завершилося у 1654 р. На замковому подвір’ї розташовувалася каплиця, палац та господарські приміщення. Нова могутня фортеця вже витримала облогу татар у 1672 р.
На початку XVIII ст. власником цитаделі став Адам Миколай Сенявський, який провів реставрацію фортеці. Наступні господарі, Чарторийські та Потоцькі, станом комплексу не переймалися, і замок поступово занепав. Зокрема, на території комплексу розміщувалися винокурня, склади для збіжжя, броварня, а з часом частину споруд селяни розібрали на будівельні матеріали.
Останнім власником замку до вересня 1939 р. був ланцютський ординат, граф Альфред Антоні Потоцький. За радянської влади тут розміщувався овочевий склад.
У 2007 р. коштом співачки Руслани подвір’я фортеці розчищено від дерев та кущів. У 2010 р. замок передали в концесію на 49 років. Концесіонер обіцяв до 2012 р. вивести пам’ятку з аварійного стану, до 2013 р. – відновити одну із веж, до кінця 2015 р. – ввести об’єкт в експлуатацію. Однак уже в 2013 р. держава розірвала угоду, оскільки, нічого з обіцяного не було навіть розпочато.
Сучасний стан
Сьогодні все, що вціліло від замку – рештки оборонного муру та три вежі.
Вхід на територію замку – вільний.