с. Оброшине, Львівський р-н, Львівська обл.
Пам’ятка архітектури XVIII ст. у стилі бароко, літня резиденція львівських римо-католицьких архієпископів.
Історія
Палац збудовано за фінансування архієпископа Яна Скарбека у 1730 р. архітектором Юзефом Фонтаною за зразком палацу Бєліньських у Варшаві. Поблизу закладено ландшафтний парк у французькому стилі з 800-метровою липовою алеєю та системою ставків.
Зведення комплексу тривало до 1760-х років, а завершено за каденції Миколая Вижицького, зокрема, оздоблено інтер’єри і облаштовано палацову каплицю.
У ХІХ ст. палацовий комплекс почав занепадати, проте найбільших руйнувань зазнав у ХХ ст.
Під час Першої світової війни палац розграбовано та частково знищено. До цього причетні різні війська: спочатку – російські, згодом – німецькі (використовували палацову каплицю як їдальню) та австрійські (влаштували у палаці табір для турецьких військових біженців), а також наддніпрянські козаки.
У 1920-х роках з ініціативи польської ради консервації пам’яток, зокрема зусиллям архієпископа Юзефа Більчевського, палац відновлено. Керували роботами архітектор Броніслав Віктор та реставратор Юзеф Пйотровський. Тоді перебудовано парадний фасад палацу у стилі модерн, оздоблено новими елементами декору, добудовано балкон, декоративні вазони з янголятами на терасі і сходинки до парку.
За радянської влади у палаці розміщено військовий клуб (в його каплиці діяла танцювальна зала), а згодом – Науково-дослідний інститут землеробства і тваринництва західних областей України.
Зараз палац та частина дендрарію перебуває у підпорядкуванні Інституту сільського господарства Карпатського регіону.
Сучасний стан
Палац занепадає і руйнується. Фасадну частину та парадний двір кілька років тому відремонтовано, проте парковий фасад перебуває в аварійному стані.
Крім того, більша частина палацових приміщень в аварійному стані.
Парк зберігся донині, а з 1983 р. отримав статус дендрологічного парку загальнодержавного значення. У південній стороні парку є невеликий зоопарк, заснований в 1967 р. Зараз тут проживають плямисті олені, павичі, карликові кури, у ставках плавають чорні, білі та парагвайські лебеді, міні-качки, казарки, тощо. Зоопарк має закритий доступ. Екскурсії тут проводять з квітня по жовтень у вихідні з 12 до 18 год. Зате оленів можна побачити не заходячи на територію зоопарку.
Вхід на територію палацу – вільний. Палац стоїть зачиненим.